İstanbul Sözleşmesi'ne Sahip Çıkıyoruz

Güven Sağlık Grubu olarak kadına yönelik her türlü şiddete karşıyız. Kurucusunun kadın; ikinci nesil emanetçilerinin kadın; medikal ve idari üst yönetim kadrolarının tamamına yakınının kadın. olduğu grubumuz; ‘İş Dünyası Aile içi Şiddete Karşı Projesi’ ile çalışanlarının yanındadır.

 

 

 

 


Güven Sağlık Grubu olarak kadına yönelik her türlü şiddete karşıyız.


Kurucusunun kadın; ikinci nesil emanetçilerinin kadın; medikal ve idari üst yönetim kadrolarının tamamına yakınının kadın; hekim ve hemşireleri ile tüm sağlık çalışanlarının yarıdan fazlasının kadın olduğu grubumuz; TÜSİAD, Sabancı Vakfı ve UNFPA’nin önderliğinde geçen sene başlattığı ‘İş Dünyası Aile içi Şiddete Karşı Projesi’ ile de çalışanlarının yanında olmaya devam etmektedir.


Yaklaşık 50 yıldır kesintisiz sürdürdüğü sağlık hizmeti sunumu sırasında; şiddete uğrayan kadınların göz bebeklerindeki  korkuyu, olmayan sabahları, yorgan altında bekleyen çocuklara yıllarca eşlik eden travmaları, istismarın her yaşta ve  her cinste yarattığı yok olmuşluğu, teknolojilerin gelişmesiyle ortaya çıkan yeni moda dijital şiddetle baş edemeyen genç bireylerin intihar yolculukları gibi yüzlerce vakanın tecrübesiyle; inancın, vicdanın, sağduyunun kılavuzluğu ile yaşam hakkını, saf nefes alabilme hakkını, insan onuruna yaraşır hayat hakkına sahip çıkmayı vazgeçilmez bir görev olarak üstleniyoruz.


Ve evet; yaşam ve özgürlüklerimizi devletimizin de güvencesi altına aldığı için İstanbul Sözleşmesi’ne sahip çıkmayı onurlu bir görev addediyoruz.


Saygılarımızla,

Güven Sağlık Grubu                          Güven Eğitim ve Sağlık Vakfı